Ubytování v Kaprunu

Kompletní nabídka veškerého ubytování v Kaprunu. Najděte si jeden z hotelů, apartmánů a penzionů přímo ve městě, nebo i v okolí Kaprunu, kde najdeme města Piesendorf, Bruck an der Großglocknerstraße, Zell am See, Fusch an der Glocknerstraße a Schmitten.

V levém sloupci máte možnost přizpůsobit své hledání vašim konkrétním potřebám a cílům. Vybrat si typ nebo kvalitu ubytování, specifikovat lokalitu v níž se má nacházet, zůžit si počet jen na ty, které obsahují potřebné vybavení nebo poskytují žádané služby.

Řadit dle:


49 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 20 1 2 3  » »»

1. Tauern Chalet Kaprun 

Foto: Tauern Chalet Kaprun
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Tauern Chalet Kaprun is set in Kaprun and offers a garden and a terrace. This chalet also has free WiFi. This chalet is equipped with 10 bedrooms, a TV, and a kitchen. At the chalet guests are welcome to take advantage of a sauna.


2. Tauern Chalet Kaprun Ost 

Foto: Tauern Chalet Kaprun Ost
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Tauern Chalet Kaprun Ost se nachází v Kaprunu, 1,3 km od hradu a 400 metrů od skiareálu Lechnerberg. Tento horský penzion nabízí terasu, zahradu s terasou a bezplatné Wi-Fi připojení ve všech prostorách.


3. Landhaus Fischer 

Foto: Landhaus Fischer
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Landhaus Fischer, a property with a terrace, is set in Kaprun, 2.3 km from Kaprun Castle, less than 1 km from Lechnerberg, as well as a 14-minute walk from Panoramabahn Schaufelberg.


4. Oberaigen M 

Foto: Oberaigen M
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Oberaigen M is a property set in Kaprun near Maisilift. Guests staying at this holiday home have access to a fully equipped kitchen. The holiday home is equipped with a TV. The holiday home offers a children's playground.


5. Oberaigen L 

Foto: Oberaigen L
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Oberaigen L is located in Kaprun, 3 km from Kaprun Castle, in an area where skiing can be enjoyed. Free WiFi is featured. This holiday home is equipped with a living room and a fully equipped kitchen with a dishwasher and an oven. A TV is available.


6. Oberaigen XL 

Foto: Oberaigen XL
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Oberaigen XL in Kaprun offers accommodation with free WiFi, 3 km from Kaprun Castle and 2 km from Maisilift. The Lechnerberg is within 2.1 km of the holiday home. The holiday home includes 7 bedrooms and a living room with a TV.


7. The Kaprun Edition West CD 

Foto: The Kaprun Edition West CD
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

The Kaprun Edition West CD in Kaprun features accommodation with free WiFi, 1.6 km from Kaprun Castle. Guests staying at this chalet have access to a fully equipped kitchen. The chalet features a TV and 8 bedrooms. Guests can make use of the sauna.


8. Chalet Mara 

Foto: Chalet Mara
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Prázdninový dům s terasou chalet Mara se nachází v Kaprunu, 1,4 km od hradu Kaprun a 300 metrů od lyžařského střediska Lechnerberg. V Chalet Mara je k dispozici kuchyň s myčkou. Ručníky a ložní prádlo jsou zajištěny.


9. The Kaprun Edition West D 

Foto: The Kaprun Edition West D
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
81 %

The Kaprun Edition West D se nachází v Kaprunu, 1,4 km od hradu a 300 metrů od ski areálu Lechnerberg. Nabízí terasu. Je zde vlastní koupelna a kuchyň se sporákem a myčkou. K vybavení patří TV.


10. The Kaprun Edition West C 

Foto: The Kaprun Edition West C
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
90 %

Hotel The Kaprun Edition West C se nachází v Kaprunu, 1,4 km od tamního hradu, 300 metrů od stanice lanovky Lechnerberg a 500 metrů od stanice lanovky Panoramabahn Schaufelberg. Pokoje mají kuchyň s myčkou i TV.


11. Chalet Gloria in Kaprun 

Foto: Chalet Gloria in Kaprun
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
83 %

Chalet GLORIA Kaprun by All In One Apartments je prázdninový dům v Kaprunu, 600 metrů od zámku Kaprun. Chata se pyšní výhledem na hory a je vzdálená 500 metrů od lanovky Lechnerberg II.


12. Alpine Deluxe Chalet Jubero by we rent 

Foto: Alpine Deluxe Chalet Jubero by we rent
Pokojů: 3
Hodnocení hostů
68 %

Set in Kaprun, less than 1 km from Kaprun Castle, Alpine Deluxe Chalet Jubero by we rent features accommodation with air conditioning and access to a garden. Free WiFi is offered.


13. Chalet Anna Maria by Kaprun Rentals 

Foto: Chalet Anna Maria by Kaprun Rentals
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
91 %

Just a 9-minute walk from Kaprun Castle and a 4-minute walk from Panoramabahn Schaufelberg, Chalet Anna Maria by Kaprun Rentals features accommodation in Kaprun, with a garden. This property offers access to free WiFi.


14. Chalet Mara S 

Foto: Chalet Mara S
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Chalet Mara S enjoys a location in Kaprun, just 1.6 km from Kaprun Castle and 700 metres from Lechnerberg. This property is 1.2 km from Panoramabahn Schaufelberg. Opening onto a terrace, this holiday home comes with 9 separate bedrooms.


15. Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 17c by Alpen Apartments 

Foto: Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 17c by Alpen Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 17c by Alpen Apartments is situated in Kaprun, 4 km from Kaprun Castle, 1.2 km from Maisilift, as well as 1.6 km from Almbahn. This chalet also has free WiFi.


16. Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel "Bergli" by Alpen Apartments 

Foto: Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel "Bergli" by Alpen Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
92 %

Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel "Bergli" by Alpen Apartments is an accommodation set in Kaprun, 4 km from Kaprun Castle and 1.2 km from Maisilift. The Almbahn is within 1.6 km of the chalet. The chalet is equipped with a flat-screen TV and 3 bedrooms.


17. Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 13a by Alpen Apartments 

Foto: Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 13a by Alpen Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
94 %

Boasting a sauna, Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 13a by Alpen Apartments is located in Kaprun. Guests staying at this chalet have access to a fully equipped kitchen. Opening onto a terrace, the chalet consists of 4 bedrooms.


18. Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 13b by Alpen Apartments 

Foto: Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 13b by Alpen Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
96 %

Featuring ski-to-door access, Ski-in / Ski-out Chalet Maiskogel 13b by Alpen Apartments offers accommodation in Kaprun, 4 km from Kaprun Castle and 1.1 km from Maisilift. With mountain views, this accommodation offers a terrace.


19. The Kaprun Edition Sud 

Foto: The Kaprun Edition Sud
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
55 %

The Kaprun Edition Sud offers accommodation in Kaprun, 1.6 km from Kaprun Castle and 400 metres from Lechnerberg. It is situated 1.2 km from Panoramabahn Schaufelberg and provides free WiFi.


20. Kaprun Villa Sleeps 10 WiFi 

Foto: Kaprun Villa Sleeps 10 WiFi
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %


49 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 20 1 2 3  » »»

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna: