1 * hěvzdičkové apartmány v Kaprunu

Kompletní nabídka veškerého ubytování v Kaprunu. Najděte si jeden z hotelů, apartmánů a penzionů přímo ve městě, nebo i v okolí Kaprunu, kde najdeme města Piesendorf, Bruck an der Großglocknerstraße, Zell am See, Fusch an der Glocknerstraße a Schmitten.

V levém sloupci máte možnost přizpůsobit své hledání vašim konkrétním potřebám a cílům. Vybrat si typ nebo kvalitu ubytování, specifikovat lokalitu v níž se má nacházet, zůžit si počet jen na ty, které obsahují potřebné vybavení nebo poskytují žádané služby.

Řadit dle:


69 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 20 1 2 3 4  » »»

1. AlpenAppartement 

Foto: AlpenAppartement
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
97 %

AlpenAppartement je apartmán s bezplatným Wi-Fi a balkonem v Kaprunu. K místnímu hradu je to odtud 600 metrů. Na místě je soukromé neplacené parkoviště. Nechybí ložní prádlo ani ručníky.


2. Appartement Reindl 2 

Foto: Appartement Reindl 2
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
88 %

Appartement Reindl 2 nabízí ubytování v Kaprunu, 400 metrů od místního hradu. Apartmán má kuchyň se sporákem a myčkou. Nechybí ložní prádlo ani ručníky. Appartement Reindl Haus 2 dále nabízí terasu.


3. HAUS VOGLREITER 201W 

Foto: HAUS VOGLREITER 201W
Pokojů: 2
Hodnocení hostů
95 %

HAUS VOGLREITER 201W enjoys a location in Kaprun, just less than 1 km from Kaprun Castle and a 7-minute walk from Lechnerberg. Guests staying at this apartment have access to free WiFi.


4. HAUS VOGLREITER 203W 

Foto: HAUS VOGLREITER 203W
Pokojů: 3
Hodnocení hostů
88 %

Just less than 1 km from Kaprun Castle and a 7-minute walk from Lechnerberg and featuring free WiFi, HAUS VOGLREITER 203W offers accommodation in Kaprun. Guests staying at this apartment have access to a fully equipped kitchen.


5. HAUS VOGLREITER 205W 

Foto: HAUS VOGLREITER 205W
Pokojů: 3
Hodnocení hostů
92 %

HAUS VOGLREITER 205W offers accommodation in Kaprun, less than 1 km from Kaprun Castle and a 7-minute walk from Lechnerberg. Guests have access to free WiFi. The apartment has 2 bedrooms and a fully fitted kitchen with a dishwasher.


6. HAUS VOGLREITER 206W 

Foto: HAUS VOGLREITER 206W
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
87 %

HAUS VOGLREITER 206W is a property set in Kaprun near Kaprun Castle. Guests have a private balcony. This apartment features a living room and a fully equipped kitchenette with a fridge.


7. Kaprun de Luxe 2 

Foto: Kaprun de Luxe 2
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
100 %

Kaprun de Luxe 2 is situated in Kaprun, 2.4 km from Kaprun Castle, less than 1 km from Lechnerberg, and a 14-minute walk from Panoramabahn Schaufelberg. Guests can enjoy the free WiFi.


8. Kaprun de Luxe 3 

Foto: Kaprun de Luxe 3
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
96 %

Kaprun de Luxe 3 se nachází v Kaprunu, 800 metrů od lyžařského areálu Lechnerberg, 1 km od lanovky Panoramabahn Schaufelberg a 1,9 km od kaprunského hradu.


9. Kaprun de Luxe 4 

Foto: Kaprun de Luxe 4
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
90 %

Kaprun de Luxe 4 in Kaprun provides accommodation with free WiFi, 2.4 km from Kaprun Castle and less than 1 km from Lechnerberg. The property is a 14-minute walk from Panoramabahn Schaufelberg and 1.8 km from Maiskogelbahn.


10. Kaprun Royal 

Foto: Kaprun Royal
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
93 %

Kaprun Royal nabízí ubytování v Kaprunu, 1,9 km od tamního hradu a 800 metrů od lyžařského areálu Lechnerberg. K dispozici je kuchyň s myčkou, sporákem a mikrovlnnou troubou a Kaprun Royal provozuje také saunu.


11. Kaprun de Luxe 1 

Foto: Kaprun de Luxe 1
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
85 %

Apartmán Kaprun de Luxe 1 se nachází v Kaprunu, 800 km od lyžařského areálu Lechnerberg a 1,9 km od hradu. Součástí apartmánu je TV, kuchyň s myčkou nádobí a také koupelna. K ubytování náleží sauna.


12. Apartment Lenny by Alpen Apartments 

Foto: Apartment Lenny by Alpen Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
88 %

Located 1.6 km from Kaprun Castle, Apartment Lenny by Alpen Apartments offers accommodation in Kaprun. Featuring free private parking, the apartment is 400 metres from Lechnerberg. Free WiFi is featured throughout the property.


13. Penthouse Studio Alisa Kaprun by All in One Apartments 

Foto: Penthouse Studio Alisa Kaprun by All in One Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
78 %

Penthouse Studio Alisa Kaprun by All in One Apartments se nachází v Kaprunu, 600 metrů od lyžařského rezortu Lechnerberg a 1,7 km od kaprunského hradu. Nabízí ubytování s výhledem na hory. Na místě je soukromé neplacené parkoviště.


14. Schönpflug 

Foto: Schönpflug
Pokojů: 6
Hodnocení hostů
68 %

Situated within 1.1 km of Kaprun Castle in Kaprun, Schönpflug features accommodation with free WiFi and seating area. All units are equipped with a TV and a fully equipped kitchen with a dishwasher. An oven and coffee machine are also offered.


15. Apartment Tauernblick II by All in One Apartments 

Foto: Apartment Tauernblick II by All in One Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
84 %

Featuring garden views, Apartment Tauernblick II by All in One Apartments provides accommodation with a terrace and a coffee machine, around 2.3 km from Kaprun Castle.


16. Apartment Ged in Adler Resort 

Foto: Apartment Ged in Adler Resort
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
84 %

Apartment Ged in Adler Resort located in the center of Kaprun provides accommodation with free WiFi, a 6-minute walk from Kaprun Castle and 600 metres from Lechnerberg.


17. Basic Studio 13 Kaprun 

Foto: Basic Studio 13 Kaprun
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
77 %

Basic Studio 13 Kaprun in Kaprun provides accommodation with free WiFi, 2 km from Kaprun Castle and 600 metres from Lechnerberg. This property offers access to a balcony. The apartment includes 1 bedroom and a kitchen with a dishwasher and an oven.


18. Penthouse Kaprun by Kaprun Rentals 

Foto: Penthouse Kaprun by Kaprun Rentals
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
92 %

Offering free WiFi and river views, Penthouse Kaprun by Kaprun Rentals provides accommodation set in Kaprun, just less than 1 km from Kaprun Castle. The property features city views and is a 6-minute walk from Lechnerberg.


19. Penthouse 82 by All in One Apartments 

Foto: Penthouse 82 by All in One Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
66 %

Set in Kaprun, 2 km from Kaprun Castle and 600 metres from Lechnerberg, Penthouse 82 by All in One Apartments provides accommodation with amenities such as free WiFi and a flat-screen TV. The property is 1.1 km from Panoramabahn Schaufelberg.


20. Apartment Tauernblick by Alpen Apartments 

Foto: Apartment Tauernblick by Alpen Apartments
Pokojů: 1
Hodnocení hostů
0 %

Apartment Tauernblick by Alpen Apartments features a terrace and is set in Kaprun, within just less than 1 km of Lechnerberg and a 14-minute walk of Panoramabahn Schaufelberg. The property has mountain views, plus is 2.3 km from Kaprun Castle.


69 výsledků nalezeno, zobrazeno 1 - 20 1 2 3 4  » »»

Menu

Čeština  Slovensky 

  Měna: